Mi dolgunk a világon?
Zenés, versszínházi előadás Vörösmarty Mihály műveiből.
Zenés, versszínházi előadás Vörösmarty Mihály műveiből.
Zenés, versszínházi előadás Vörösmarty Mihály műveiből
SZÓ • SZÍN • JÁTÉK
A „Mi dolgunk a világon?” című versszínházi előadásban elhangzó költemények egymásnak felelnek egy dramatizált játék, líratörténet keretében, melyhez korabeli dallamok, motívumok felhasználásával megzenésített versek társulnak. Az összeállítás gerincét a közismert Vörösmarty költemények adják, miközben a műsor szándéka a géniuszköltő szellemiségének megelevenítése, hogy meglepően aktuális alkotásait értő, élő közelségbe hozzuk a ma befogadója számára is. Az előadást egy igazi zenei különlegesség, a Szózat első, mára elfeledett megzenésítése keretezi.
„Vörösmarty versei kiégetik a papírt…”
/Pilinszky János/
„Mi dolgunk a világon?” Égető kérdés emberként, magyarként, a XXI. század soha nem látott, globális és nemzeti kihívásokkal teli korában. S mivel a tehetség és igazság időtlen, a XIX. század legegyetemesebb és legsokoldalúbb magyar alkotójától, Vörösmarty Mihálytól érkezhet e kérdés és a válasz is egyben a mának, hiszen prófétai látomással írta le előre a következő két évszázad borzalmait, miközben hitte és vallotta, hogy: „Lesz még egyszer ünnep a világon…”
A magyar költészet nem lenne Vörösmarty Mihály lírája nélkül az, ami: a bölcsesség és a higgadt végiggondoltság éppúgy jellemzi szerteágazó művészetét, mint a szenvedély és a végletekig szókimondó indulatok. E sokarcú lírából táplálkoztak, tanultak és merítettek erőt a későbbiekben is költő utódai. Kulturális örökségünk közvetítésében Vörösmarty életműve kiemelkedő jelentőséggel bír.
Az előadás időtartama: 60 perc, egy felvonás.
Szereplők:
TALLIÁN Mariann színművész, hegedűs
LÁZÁR Balázs színművész
CSÖRSZ RUMEN István régizenész
Szerkesztette: RÓZSÁSSY Barbara, József Attila-díjas és LÁZÁR Balázs, Bella István-díjas költő
Zenei szerkesztés: CSÖRSZ RUMEN István irodalomtörténész
3+ 90 perc, 1 szünettel Bábtechnika: marionett, pálcás báb
Musicalvígjáték a félreértésekről és a válságon győzedelmeskedő szerelemről, melynek zenéjét a legnépszerűbb magyar előadók dalaiból válogattuk össze. Nyolc ember mulatságos…
Moliére komédiázik. Kifiguráz bennünket. Félelmeinket, öncsalásainkat, kicsinyességünket. Ez utolsó színdarabja. 1673. február 17-én a Képzelt beteg előadása közben a címszerepet…
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!