Program


Liszt Ferenc Kamarazenekar, Vadim Gluzman, Várdai István, Baráti Kristóf

Liszt Ferenc Kamarazenekar, Vadim Gluzman, Várdai István, Baráti Kristóf

A Liszt Ferenc Kamarazenekar zeneakadémiai évadnyitó hangversenye új hagyományteremtés, eltökéltség és izgalmas művészi kihívás – de leginkább meghatározó zenei élmény, melyet sokáig megőrizhetünk.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2021. október 25. hétfő, 19:30

Hagyomány – hiszen tavaly napra pontosan ekkor indították az évadot, és most épp úgy, Várdai István művészeti igazgatóval együtt köszöntik a közönséget. Eltökéltség– mivel decemberben kényszerből távol maradt sztárvendégüket most mégis elhozzák erre az emblematikus színpadra. Kihívás – mert a művészi együttműködést tovább gondolva és elmélyítve Vadim Gluzman új szerepet kap, így nemcsak szólistaként, hanem kamarazenekari irányítóként is megismerhetjük a világhírű előadót.
A hangverseny utolsó műsorszámához nagyzenekarrá bővülnek, és két neves szólista mellé még egy híresség lép a színpadra: Baráti Kristóf ezúttal karmesterként mutatkozik be.

Ezért kedveljük ennyire lassan hat évtizede a Liszt Ferenc Kamarazenekart: klasszikus műsor világsztárokkal, új impressziókkal, új motivációkkal – biztos, hogy emlékezetes közös kaland vár ránk.

Liszt Ferenc Kamarazenekar
Művészeti vezető és közreműködik: Várdai István (cselló)
Koncertmester: Tfirst Péter
Közreműködik és vendég-koncertmester: Vadim Gluzman (hegedű)

Mozart: D-dúr szerenád („Serenata notturna”), K. 239
Liszt: Angelus! - vonószenekarra
Mozart: g-moll szimfónia, K. 183
---
Brahms: a-moll versenymű hegedűre és csellóra, op. 102 (Vezényel. Baráti Kristóf)

Rendező: Liszt Ferenc Kamarazenekar Alapítványa


Ajánlatunk


Vincze Balázs művészeti vezető, rendező-koreográfus jól ismeri a polgári színházi hagyományokat kedvelő táncrajongók ízlését, kiválóan alkalmaz táncszínpadra ismert és közkedvelt irodalmi klasszikusokat. Nagyszerű arányérzékkel teszi követhetővé a cselekményt a tánc nyelvén. Klasszikus alapokra épülő kortárs koreográfiája különleges és látványos, szakmailag magas színvonalú, mégis befogadható és közönségbarát.

Az István, a király egy családi viszály története: Géza fejedelem halála után fia örökölné a hatalmat, de a hagyományokra hivatkozva nagybátyja, Koppány is tömegeket gyűjt maga köré. István külföldi támogatással megszilárdíthatja a pozícióját, de a véres összecsapás elkerülhetetlen.

Berlioz kései operanyitánya, a Beatrix és Benedek izgalmas, dinamikus zene. Csajkovszkij Hegedűversenye a 19. egyik legnépszerűbb versenyműve: egyszerre virtuóz és bensőséges. César Franck d-moll szimfóniája pedig a belga származású francia szerző német komolyságot árasztó opus magnuma.

Ajánló


A világon először a Madách Színház kapta meg a jogot, hogy non-replica változatban állítsa színpadra a Mamma Mia! musicalt. A…

A történet két szélhámosról szól: Lawrence úriember, akiről könnyen elhisszük, hogy nemesi sarj, egy száműzött uralkodó; Freddy Benson azonban kisstílű.…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!