Lee (Fábri)
Lee
brit életrajzi, történelmi film, 117 perc, 2024
angol nyelven, magyar felirattal
Lee
brit életrajzi, történelmi film, 117 perc, 2024
angol nyelven, magyar felirattal
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: december 30. hétfő, 15:00
Rendező: Ellen Kuras
Színészek: Kate Winslet, Alexander Skarsgard, Marion Cotillard, Andrea Riseborough, Noémie Merlant, Andy Samberg
A megtörtént eseményeket feldolgozó alkotás Lee Miller életéről szól. A nő népszerű divatmodellként kezdte a karrierjét, majd a második világháború idején elismert haditudósító lett, aki a Vogue magazin számára készített fotósorozatokat az európai hadszíntéren. Miller az életét kockáztatta, hogy minél közelebb kerüljön a háború valóságához és nőként igyekezett helytállni a frontvonal poklában.
A Lee világpremierje a világ egyik legrangosabb mozgóképes seregszemléjén, a Torontói Nemzetközi Filmfesztiválon volt. A Lee-t Magyarországon forgatták, több magyar közreműködő segítette a létrejöttét. A Lee rendezője Ellen Kuras korábban olyan filmeknek volt az operatőre, mint az Egy makulátlan elme örök ragyogása, a Kávé és cigaretta, vagy a Még egy kis pánik. A film igazi sztárparádét tartogat: a főszerepet a kortárs film egyik legnagyobb színésznője, a hétszeres Oscar-jelölt és Oscar-díjas Kate Winslet játssza (Titanic, A felolvasó, Avatar: A víz útja, Easttowni rejtélyek). Mellette szerepel a filmben az Oscar-díjas Marion Cotillard (Piaf, Eredet, Asterix és Obelix: A középső birodalom), Alexander Skarsgard (Hatalmas kis hazugságok, Godzilla Kong ellen, Tarzan legendája), az Oscar-jelölt Andrea Riseborough (Birdman, Feledés, Sztálin halála, Éjszakai ragadozók) és Noémie Merlant (Emmanuelle, Ennél csak jobb jöhet, Tár, Portré a lángoló fiatal lányról). A film zeneszerzője a kétszeres Oscar-díjas Alexandre Desplat (A király beszéde, A királynő, Az Argo-akció, Philomena – Határtalan szeretet).
Bemutató dátuma: 2024.11.14.
Forgalmazó: Vertigo Média
2021. augusztus 20-án nyílt meg az érdeklődők előtt a Budavári Palotában újjászületett Szent István-terem. Az államalapító Szent István királyunkról elnevezett helyiség a Budavári Palota a századforduló magyar iparművészetének csúcsteljesítménye volt. Az 1900-as párizsi világkiállításon nagydíjat nyert terem Hauszmann Alajos tervei alapján készült el, kialakításában a kor legjobb magyar művészei és iparosai vettek részt.
Világhírű bűvészek és az ország legjobb illuzionistái együtt, egy vadonatúj műsorban!
A 60 perces angol nyelvű túrák mindennap háromszor (13:30, 15:00, 16:30) indulnak. Időszakosan olasz, francia, spanyol, német és magyar nyelvű…
A budapesti Néprajzi Múzeum a világ egyik legkorszerűbb etnográfiai intézménye. Gyűjteményében a közel 225 ezer néprajzi tárgy mellett egyedülálló fényképfelvételeket,…
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!