Karmester varázspálcával - Fischer Iván életpályája
Karmester varázspálcával ( film 70’ 2024)
Fischer Iván életpályája
p r e m i e r
több
Karmester varázspálcával ( film 70’ 2024)
Fischer Iván életpályája
p r e m i e r
több
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2024. december 2. hétfő, 19:00
Korunk klasszikus zenei életének meghatározó személyisége Fischer Iván. Az általa alapított Budapesti Fesztivál Zenekar világhírű. Karmestersége mellett operarendező, zeneszerző és zenekari újító. A film bemutatja Iván munkamódszerét: nem utasít, nem dirigál, hanem - Bibliai hasonlattal élve - a dadogó Mózes gondolatait, szavait (a zeneszerző munkáját) az ékesen beszélő testvére, Áron adja tovább a népnek (karmesteri munka). A filmben Fischer Iván mesél a családjáról, gyökereiről, szakmai, emberi hitvallásáról, valamint művészi elképzeléseiről. Mindezt a gyönyörűen felújított Rumbach utcai zsinagógában.
A filmet írta és rendezte: Surányi András
Operatőr és vágó: Surányi Ádám
A Müpa megnyitása óta közel egy emberöltőnyi idő telt el. Az egykori ígéretes, feltörekvő csillagok mára a hazai és nemzetközi zenei élet megkerülhetetlen szereplőivé váltak. Kokas Katalin és az évad művésze, Kelemen Barnabás a Bartók Béla Nemzeti Hangversenyterem jól ismert fellépői, akik számtalan alkalommal varázsolták már el a közönséget vibrálóan friss, üde hangvételű játékukkal. Ünnepi estjük mégis új mérföldkő pályájukon.
Hogyan tanuljuk meg az élet legfontosabb dolgait? Szigorú figyelemmel, fegyelmezetten, csendben ülve, vagy esetleg szemlélődve, játszva, másokat is bevonva? A Berecz család az egyik legékesebb példája annak, hogy sokszor az utóbbi a célravezetőbb. Berecz András énekesként, mesemondóként, mesegyűjtőként a magyar népi kultúra megkerülhetetlen alakja, aki fiaival igazi összeművészeti estre hívja a közönséget.
Az iróniájáról és vígjátékairól híres Oscar Wilde 1893-ban bemutatott műve az újszövetségi időkbe vezeti a nézőt, a címszereplő Heródes Antipász mostohalányaként túlfűtött táncáért cserébe magának követelte Keresztelő János fejét. A bibliai történetet a Nemzetiben a költői színház kiemelkedő bolgár rendezője viszi színre.
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!