Program


A HISZTIS KIRÁLYKISASSZONY

A HISZTIS KIRÁLYKISASSZONY

Staub Viktória és Georgita Máté Dezső: A hisztis királykisasszony

zenés, interaktív mesedarab, 4-99 éveseknek

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2026. május 9. szombat, 10:00

Van, hogy néha nem pakolod el magad után a játékaidat, vagy a ruháidat? Vagy semmi kedved a szüleid uncsi barátainak köszönni? Vagy csak jobb szeretnél benyomni egy tábla csokit, vagy gumicukit, mint az ebédet? Mint sok más gyereknek, mesénk királykisasszonyának is sokszor meggyűlik a baja az apukájával. Boldizsár király bizony nem nézi jó szemmel kislánya viselkedését és elküldi szerencsét próbálni. Tarts velünk ebben a kalandban az Óperenciás-tengeren túlra! Lesznek tündérek, lidércek, ördögök, hippogriffek és ha jól figyelsz még lehet, hogy egy kutyus is a nyomunkba szegődik. “Útra kelni nem nehéz, Nem kell más, csak egy kis ész. Aztán egyik kaland jöhet majd a másik után, Jaj, ne nézz ily bután!”

Játssza: Staub Viktória, Georgita Máté Dezső

Egy olyan előadást szerettünk volna létrehozni, ami táplálkozik a népmesei hagyományokból, viszont a mai gyerekekhez szól. Pörgős, vicces, kedves történet kerekedett belőle rengeteg zenével. Mi nagyon szeretjük játszani, és fontos számunkra, hogy a közös játéknak ezt az örömét átadjuk a nézőinknek, kicsiknek és nagyoknak egyaránt. Az előadás 50 perc, viszont utána lehetőséget kínálunk a hangszerek, maszkok kipróbálására.

 

Ajánlatunk


A Recirquel új produkciója, a Paradisum az elpusztult világ elcsendesedését követő újjászületés mítoszát kutatja, ahol a kommunikáció eszköze a test, az egyetlen közös nyelv a mozdulat. Az idilli létezés teremtményei a körülöttük lüktető „életanyag” folyamatosan alakuló, örvénylő természeti erejéből bontakoznak ki, hogy a megtisztulás, születés, ébredés és rítus jelenetein át elérjék az anima mundit, a világ szellemét.

Csányi Miklós kulturális menedzser új tájházat nyit meg Szabadszálláson, mely alkalomból sorsdöntő kérdésre kell választ adnia. Döntésének következtében kalandos utazásra indul lelkiismeretének útvesztőjében. Az útvesztő végén újabb választás elé kényszerül – hogy jól választ-e, avagy sem, döntsék el Önök!

Ajánló


Georges Bizet CARMEN Opera négy felvonásban, francia nyelven, magyar, angol és francia felirattal

A Csillagszeműek - immár hagyományosan - egy napon két évzáró gálaműsort adnak a Hagyományok Házában.

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!