
Varnus Xaver korunk egyik legismertebb orgonaművésze.
Liszt, Bartók, cimbalom, zongora és pantomim az Európai Hidakon.
Virtuozitás, magasságok, karikatúrák és mitológia a BFZ régizenei koncertjén. Az együttes élén ismét a barokk zene brit specialistája, Jonathan Cohen áll, a korabeli gesztika ezúttal is Sigrid T’Hooft szakértő irányításával készül.
Koncertszerű előadás latin nyelven, magyar és angol felirattal
Ha csak egy koncertre jön valaki az évben, akkor ez lesz az!
A LISZT FERENC NEMZETKÖZI ZONGORAVERSENY 2021. ÉVI GYŐZTESÉNEK KONCERTJE A CZIFFRA FESZTIVÁLON
Liszt h-moll szonátája nem csupán a szerző egyik főműve, de az egész romantikus zeneirodalom előremutató csúcspontja. Nem véletlen, hogy Weiner Leó zenekarra is átültette ezt a félórás kinyilatkoztatást, amelyben Liszt egyik kedvenc alapanyaga, a Faust-történet nyert csodálatos zenei feldolgozást. Zenekari koncerteken ennek ellenére nagy ritkaságnak számít, hasonlóan Brahms szívfacsaró gyászzenéjéhez, amit kedves barátja emlékére szerzett, és amely mellett Stravinsky ujjongó, dicsőítő Zsoltárszimfóniája fényes, tüzes napként emelkedik fel.
„Tiszta volt mint egy könnycsepp”
HEGEDŰS ENDRE CHOPIN-estje
Ludwig van Beethoven: Szonáta fuvolakvintettre, Op. 23 (Guy Braunstein átirata)
Egy dal, amely szavak nélkül a legkifejezőbb. Egy zongoraverseny, amely visszahozta szerzőjét a mély depresszióból. Egy szimfónia, amely végleg feledtet egy megsemmisítő kudarcot. Rachmaninov művei keletkezésük történetét tekintve is izgalmasak, a korabeli kritikusok szerint szentimentálisak és nosztalgikusak, mi mégis azért szeretjük hallgatni őket, mert gyönyörűek!
Minden út Rómába vezet. Róma sem egy nap alatt épült. Rómát látni és meghalni. Rómában tégy úgy, mint a rómaiak. Róma a világ köldöke. A várost említő szólások és közmondások bősége jelzi: a hajdani birodalom középpontja az ókortól napjainkig izgalomban tartotta és tartja a földkerekség utazóit. Az Európai Hidak 2023-ban Budapestet az örök várossal köti össze, és ahogy ezen a fesztiválon szokás, a műsorban a két helyszínt, a két kultúrát képviselő alkotók és előadók adnak találkát egymásnak.
Jössz éjfélkor babzsákra huppanva, az előadóktól karnyújtásnyira klasszikus zenét hallgatni? A kérdés tíz évvel ezelőtt talán furcsán hangozhatott, de a Fesztiválzenekarnak köszönhetően a Midnight Music azóta az egyik legjobb és legnépszerűbb program lett azok körében, akik fogékonyak a kultúrára, de nem szeretik a hagyományos hangversenyek kötöttségeit.
Műsor:
Orbán György: Requiem
Mozart: Requiem, K. 626
MŰSOR:
GLINKA: Ruszlán és Ludmilla - nyitány
RACHMANINOV: 1. (fisz-moll) zongoraverseny, op. 1
CSAJKOVSZKIJ: 1. (g-moll) szimfónia, „Téli álmodozás”, op. 13
Mihail Pletnyov zongora
Vezényel: Takács-Nagy Gábor
Rémi Durupt – a 2021. évi Doráti Nemzetközi Karmesterverseny győztesének vezényletével
A hétfői „Cathedral Organ Concerts” az egyetlen hangversenysorozat a Szent István Bazilikában, amelyen a Bazilika világhírű műemlék Angster-orgonáját hallhatják a hangversenyek látogatói.
Bogányi Gergely rendhagyó Chopin-koncertjei a Zeneakadémián, amelyeken egyrészt saját műsort játszik, másrészt a közönség Chopin-kívánságait teljesíti.
Házigazdák: Bolla Milán és Bősze Ádám
MŰSOR:
BEETHOVEN: Egmont-nyitány, op. 84
BEETHOVEN: 4. (G-dúr) zongoraverseny, op. 58
CSAJKOVSZKIJ: 5. szimfónia, op. 64
Nyikolaj Luganszkij zongora
Vezényel: Keller András
A Budapesti Strauss Zenekar elsődleges repertoárját nevéhez híven a Strauss család és kortársainak művei alkotják. A nagysikerű Téli és Tavaszi Keringővarázs koncertjeik után most Őszi Keringővarázs címmel adnak saját szervezésű koncertet a MOM Kulturális Központban.
Harminc évnyi zenei utazás, ünnep, összefoglalás és egyben programismertetés a következő harminc évre - ez a Danubia Zenekar születésnapi koncertje.
Műsor:
Rachmaninov: 1. (fisz-moll) zongoraverseny, op. 1, Rapszódia egy Paganini témára, op. 43.
***
Rachmaninov: 2. (c-moll) zongoraverseny, op. 18
A barokktól a 20. század második feléig egyetlen este alatt? Korszakokon átívelő zenei utazásra hív a Fesztiválzenekar a Concertino keretében!
Barokk kuriózumok, felfedezésre váró szerzők, nagy hősök, frappáns tételek, ária, versenymű és persze barokk gesztika – fél tucat zenei ritkaság szólal meg a BFZ karácsony előtti régizenei koncertjén.
A kizárólag bécsi klasszikus remekműveket kínáló Ferencsik bérlet második estjének műsora maga is kompozíció: mindkét rész nyitányból, hangversenyáriából és szimfóniából áll, csak míg a szünet előtt a nyitány szerzője Mozart és a szimfóniáé Haydn, addig ez a szünet után fordítva van. (A hangversenyária mindkét részben Mozart műve.)
A Liszt Ferenc Kamarazenekar zeneakadémiai évadát hagyományaihoz híven, művészeti vezetőjével, Várdai István világhírű csellóművésszel indítja, karmesterük pedig az együtteshez hosszú ideje szoros szakmai szálakkal kötődő Takács-Nagy Gábor lesz.
A kisgyermekes családok körében mára jól ismert a Miskolci Szimfonikus Zenekar Ciróka Babakoncertje. A karonülő, totyogó és világfelfedező babáknak megálmodott sorozat Miskolc legnépszerűbb kulturális családi programjává nőtte ki magát. Hogy mi a titkunk azon kívül, hogy szeretjük a gyerekeket? Erről mesél a koncertek megalkotója, forgatókönyvíró, műsorvezetője: Bukáné Kaskötő Marietta.
A Ligeti-centenárium izgalmas eseményének ígérkezik Fassang László orgonaestje, amelynek közönsége nemcsak a Müpa világhírű instrumentumát hallhatja, de a hangversenyen Hammond-orgona, MIDI-orgona és zongora is megszólal.
Ezúttal a legendás kórus nem egyedül érkezik, és a vele együtt fellépő, hozzá szoros szálakkal kapcsolódó másik énekkar, a Chorus Juventus igazi felfedezésnek ígérkezik, pedig az együttes szorosan kapcsolódik a Wiener Sängerknabenhez, hiszen annak korábbi tagjaiból alakult.
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!